"Марица" на победа от осма поредна титла

Волейболистките на Борислав Крачанов поведоха на ЦСКА

Волейболистките на "Марица" Пловдив поведоха с 1-0 победи във финалния плейоф за титлата в Националната лига. Маричанки победиха ЦСКА с 3:1 гейма (22:25, 25:23, 25:21, 25:18) в първата среща между двата тима в София, играна в зала "Васил Симов".

В първия гейм ЦСКА поведе с 12:10, маричанки обърнаха резултата и поведоха с 21:18, но домакините успяха да се наложат с 25:22.

Втората част започна отлично за ЦСКА - 6:2, но маричанки обърнаха и поведоха с 18:16, а геймът беше взет от шампионките след 25:23 заради сгрешен сервис на Дария Иванова.

В третата част момичетата на Борислав Крачанов поведоха със 7:4, стигна се до 14:14 и 21:21, маричанки обаче направиха страхотна серия в решителния момент и след успешна атака на Симона Димитрова затвориха гейма с 25:21.

В четвъртата част ЦСКА поведе с 9:7, домакините стигнаха и до 16:13, но пловдивчанки успяха да изравнят при 16:16, излязоха напред с 18:16 и не изпуснаха водачеството до края след 25:18 с успешна атака на Дима Ушева.

Така маричанки поведоха с 1-0 победи във финалната серия.

За "Марица" най-резултатна стана Силвана Чаушева с 24 точки, Симона Димитрова добави 13, а с 11 се отчете Дима Ушева.

За ЦСКА Йоана Атанасова и Борислава Съйкова реализираха по 14 точки.

Реваншът е на 27 март в зала "Сила" в Пловдив, като при успех маричанки ще спечелят осма поредна титла.