"Марица" загуби и второто си домакинство в Шампионската лига

Поражение с 2:3 от френския "Безие"

"Марица" загуби от френския "Безие" с 2:3 гейма (27:29, 25:23, 17:25, 25:16) във второто си домакинство в групите на волейболната Шампионската лига за жени.

Пловдивчанки стартираха много добре двубоя и поведоха с 9:6. "Безие" обаче направи серия и обърна до 15:10 в своя полза.

Домакините направиха четири поредни точки и разликата беше само една в полза на френския тим – 15:14, а пловдивчанки изравниха при 17:17. Драмата в гейма обаче тепърва предстоеше. "Безие" стигна до геймбол, но след това гостите успяха от третия си опит да затворят гейма след 29:27.

Във втората част "Марица" поведе с 9:1, но след серия "Безие" изравни за 15:15. Стигна се до 19:15 за гостите, но "жълто-сините" показаха характер и изравниха – 19:19. Момичетата на Борислав Крачанов затвориха гейма след успешна атака на Симона Димитрова за 25:23.

В третия гейм "Безие" поведе с 9:6, стигна се до 19:6, а геймът приключи след 25:17 за французойките. В четвъртата част "Марица" дръпна с 15:8. Шампионките на България не срещнаха трудности да затворят гейма в своя полза и го направиха след успешна атака на Силвана Чаушева за 25:16.

В тайбрека "Марица" поведе с 5:3 точки, но "Безие" стигна до обрат с 10:8 и след това спечели с 15:13.

Силвана Чаушева беше най-резултатна за "Марица "с 19 точки, Симона Димитрова завърши с 18, а Александра Миланова добави 15 точки. За "Безие" Бианка Куньо се отчете с с 23 точки.

"Марица" остава на дъното в своята група с пет загуби в пет мача.