Масов бой прекъсна контролата между Кот Д'Ивоар и Сенегал (ГАЛЕРИЯ И ВИДЕО)

Срещата беше предвидена като празник за диаспората на двете страни във Франция

Нахлуване на терена и бой прекъсна приятелската среща между Кот Д'Ивоар и Сенегал. Мачът се игра на стадион "Шарлети" в околностите на Париж и беше замислен като празник за диаспората и на двете държави във Франция.

Феновете обаче предизвикаха безредици след като влязоха на трибуните без билети, а в 88-та минута нахлуха на терена. Ламин Гасама от Сенегал дори беше тръшнат на терена от хулиганите, които прекъснаха срещата. Стюарадите, които отговаряха за реда по време на срещата, изглеждаха безпомощни пред множеството нахлули привърженици.

Ситуацията накара съдията Тони Шапрон да прекрати по-рано срещата и да прибере състезателите и щабовете на двата тима в съблекалните и далеч от феновете.

Това не е първата среща между Кот Д'Ивоар и Сенегал, който приключва с нахлуване на терена. През 2012 г. в турнира за Купата на африканските нации феновете отново прескочиха загражденията и излязоха на терена.

Иначе до 88-та минута резултатът в срещата беше 1:1. Головете вкараха Садио Мане от дузпа и Гохи Би.