Мата герой за "Юнайтед" при победа над "Манчестър Сити"

Единственият гол в мача падна в 54-ата минута

"Манчестър Юнайтед" победи с минималното с 1:0 "Манчестър Сити" в среща от осминафиналите на Купата на Лигата в Англия. В герой за тима на Жозе Моуриньо се превърна Хуан Мата, който бе точен в 54-ата минута.

"Гражданите" можеха да открият резултата още във 2-ата минута, но Ихеаначо стреля над вратата.

В 36-ата минута пък Ибрахимович шутира опасно, но ударът му бе избит от защитник на гостите.

"Червените дяволи" започнаха по-активно второто полувреме и усилията им дадоха резултат в 54-ата минута. Ибрахимович проби по лявото крило и подаде на Ерера, който впоследствие бе съборен в наказателното поле, а топката стигна до Мата, който направи 1:0.

Победата над градския съперник може да се окаже изключително важна за "Юнайтед", който допусна тежко поражение с 0:4 от "Челси" в миналия кръг от Висшата лига.

Воденият от Хосеп Гуардиола тим на "Сити" вече има три равенства и две загуби в последните си пет мача.