"Пари Сен Жермен" громи за Купата, Мбапе започна годината ударно

Тимът на Маурисио Почетино продължава към осминафиналите

"Пари Сен Жермен" се класира с лекота за осминафиналите в турнира за Купата на Франция. Тимът на Маурисио Почетино разгроми с 4:0 четвъртодивизионния "Ван" като гост, а с основна заслуга бе една от големите звезди на столичани - Килиан Мбапе.

В отсъствието на контузения Неймар и заразения с коронавирус Лионел Меси, световният шампион започна 2022 г. ударно, отбелязвайки хеттрик през втората част с голове съответно в 59', 71' и 76'. Преди почивката резултата на "Стад де ла Рабин" откри Преснел Кимбембе, който бе точен в 28'.

С хеттрика тази вечер 23-годишният Мбапе има 150 попадения за ПСЖ във всички турнири и вече 201 в кариерата си. Той може да се похвали с 27 гола с екипа на "Монако" и 24 за френския национален отбор.

В следващата фаза ПСЖ ще се изправи срещу друг елитен тим - "Нант", който отстрани скромния "Витре" след успех с 2:0.