Меси изравни Роналдо след 34-ия си хеттрик

"Барселона" остава на върха в Ла Лига след успех над "Селта"

Лионел Меси вкара 34-ия си хеттрик в Ла Лига и се изравни с Кристиано Роналдо. Аржентинският нападател реализира трите попадения при победата на "Барселона" с 4:1 над "Селта".

С този успех каталунците останаха начело в първенството с 25 точки, колкото е и активът на "Реал" Мадрид.

Меси откри резултата от дузпа в 23-ата минута, като тя беше отсъдена за игра с ръка на футболист на гостите. В 42-ата минута "Селта" изравни с отлично изпълнен пряк свободен удар от Аласа.

В добавеното време на първото полувреме Меси се разписа от фаул за 2:1 от около 25 метра.

Само три минути след подновяването на играта аржентинецът повтори изпълнението си от идентична позиция. За пръв път в своята кариера Меси постигна хеттрик след два гола от фаул.

В 85-ата минута Серхио Бускетс оформи крайния резултат 4:1 с удар от границата на наказателното поле.