Мик Шумахер триумфира във Формула 2

За четвърти път германец печели подгряващите серии преди Формула 1

Само няколко дни след обявяването на новината, че Мик Шумахер ще кара за "Хаас" във Формула 1 от следващия сезон, синът на Михаел Шумахер спечели титлата във Формула 2 - подгряващите серии преди най-престижното автомобилно състезание.

Мик завърши пред съперника си Калъм Илот и стана четвъртият германец, триумфирал в надпреварата.

21-годишният пилот е част от академията на "Ферари" и е следен изкъсо от Скудерията, за която баща му спечели пет поредни титли.

Германецът приключва сезона с едва две победи на "Монца" и в Сочи, но и други осем подиума. Той записа общо 20 влизания в топ 20 в рамките на 24 състезания.

Младият Шумахер завършва сезона с 215 точки, 14 повече от Илот. Тимът на германеца "Према" пък спечели титлата при отборите.

"Невероятно е да мога да кажа, че съм шампион. Изключително признателен съм на всички в "Према", които ми дадоха шанс и ме мотивираха всеки ден да давам най-доброто от себе си. Наслаждавах се на тези две години, а титлата е една награда за всички в отбора", каза Шумахер след старта на "Сахир".

"Ние сме шампион и при отборите, което показва колко силно беше представянето ни", добави той.