"Милан" записа най-тежкото си поражение от началото на сезона

"Аталанта" победи "росонерите" с 3:0 като гост

Лидерът в италианската футболна Серия "А" "Милан" претърпя най-тежкото си поражение от началото на сезон 2020/2021. "Росонерите" загубиха с 0:3 от "Аталанта" в 19-ия кръг.

Това е едва втора загуба за тима от Милано, който продължава да е на първо място в шампионата. На 6 януари "росонерите" бяха победени от "Ювентус" с 3:1.

Днес (23 януари) първият гол на "Джузепе Меаца" вкара Кристиан Ромеро в 26-ата минута с глава. Гостите наложиха своето темпо на игра през цялото първо полувреме, а и през втората част.

В 51-ата минута Франк Кеси извърши нарушение срещу Йосип Иличич, а съдията даде право на словенеца да изпълни дузпа и да направи резултата 2:0 за гостите.

Класическото 3:0 оформи Дуван Сапата, който излезе очи в очи с вратаря Донарума в 77-ата минута

"Милан" продължава да е номер 1 в класирането, като води пред "Интер" с 2 точки. По-рано през деня "нероадзурите" завършиха 0:0 с "Удинезе".

"Аталанта" е на 4-о място в подреждането.