"Милано" удари "Модена" с 3:0 пред 12 000 зрители

Домакините се приближиха на 5 точки от своя опонент

Отборът на "Милано" записа първи успех над тим от топ 4 в италианската Серия А1. Пред 12 000 зрители в залата на баскетболния "Олимпия" домакините се наложиха над "Модена" с 3:0 гейма (25:22, 25:22, 25:20) в среща от 17-ия кръг на шампионата.

Най-резултатен за победителите беше Нимир Абдел-Азиз, който реализира 19 точки, а Тревор Клевено добави 12. За "Модена" над всички бе Бартош Беднорз с 14.

В първия гейм срещата се развиваше равностойно, като домакините имаха леко предимство. Възпитаниците на Андреа Джани водеха с 10:7, но добра игра на блокада изравни резултата за 14:14. Психилогическото надлъгване продължи и в средата на гейма, но силната игра на Нимир Абдел-Азиз даде минимален аванс от 21:19 за "Милано". Окуражени от своята публика, домакините спечелиха с 25:22.

Втората част стартира с няколко дълги разигравания, с които петите в класирането поведоха с 5:3. Последва моментен импулс в играта на връщащия се от контузия диагонал на гостите Иван Зайцев, с който "Модена" поведе с 6:5.

Серия от 5 безответни точки обърна развоя на събитията. Словенският национал Тине Урнаут стигна до скъсяване на дистанцията до 16:17. Силната игра от начален удар обаче се оказа ключова за домакините и те затвориха частта след 25:22.

В третия гейм "Модена" стартира отлично и имаше крехка преднина, която беше стопена за 9:9. Двата отбора си разменяха водачеството до 17-ата точка, след което постепенно "Милано" увеличаваше аванса си, за да запише успех с 25:20.

С победата отборът на Андреа Джани събра 32 точки и се приближи до 4-ата позиция. Загубата остави "Модена" на прословутото четвърто място с 37 пункта.

Следващият уикенд очаквайте нови два мача от италианската Серия А1 в ефира на RING и онлайн на VOYO . В събота "Монца" приема "Падуа" от 19 ч., а в неделя е дербито на кръга между "Итас Трентино" и "Лубе Чивитанова" с Цветан Соколов в състава си.