Минчев с асистенция при загуба на "Спарта", вижте резултатите

Тимът от Прага отстъпи с 3:4 на "Олимпик" Лион в Лига Европа

Младежкият национал Мартин Минчев се отчете с асистенция при зрелищната загуба на "Спарта" Прага с 3:4 от "Олимпик" Лион в среща от третия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Чехите водеха с 2:0 в 19' след голове на Лукаш Хараслин, за втория от които подаде именно Минчев.

"Хлапетата" обаче намалиха изоставането си чрез Карл Токо-Екамби в края на полувремето, в 53' Усем Ауар изравни, а Лукас Пакета оформи обрата в 67'. Две минути преди изтичането на редовното време Токо-Екамби вкара за 4:2 в полза на французите.

В добавеното чешкият гранд стигна до трети гол чрез Крейчи, а попадение за "Спарта" бе отменено след намеса на системата за видеоповторение (VAR).

Успехът е трети пореден за "Олимпик" Лион, който оглавява група 1 с пълен актив. "Спарта" е на второ място с 4 точки, пред "Рейнджърс" с 3 и "Брьондби" с 1.

Всички резултати и голмайстори в Лига Европа тази вечер:

Група 1
"Спарта" Прага - "Олимпик" Лион 3:4
1:0 Лукаш Хараслин (4), 2:0 Лукаш Хараслин (19), 2:1 Карл-Токо Екамби (41), 2:2 Усем Ауар (53), 2:3 Лукас Пакета (69), 2:4 Карл-Токо Екамби (89), 3:4 Ладислав Крейчи (90+6)

"Рейнджърс" - "Брьондби" 2:0
1:0 Леон Балогун (19), 2:0 Кийфър Муур (33)

Група 2
ПСВ Айндховен - "Монако" 1:2
0:1 Майрън Боаду (20), 1:1 Коди Гакпо (59), 1:2 Софиан Диоп (89)

"Щурм" Грац - "Реал Сосиедад" 0:1
0:1 Александър Исак (69)

Група 3
"Спартак" Москва - "Лестър" 3:4
1:0 Александър Соболев (11), 2:0 Джордан Ларсон (44), 2:4 Патсон Дака (45, 48, 54, 79), 3:4 Александър Соболев (86)

"Наполи" - "Легия" Варшава 3:0
1:0 Лоренцо Инсинье (76), 2:0 Виктор Осимен (80), 3:0 Матео Политано (90+5)

Група 4
"Фенербахче" - "Антверпен" 2:2
0:1 Мбвана Самата (2), 1:1 Енер Валенсия (21), 2:1 Енер Валенсия (45-дузпа), 2:2 Пиетер Геркенс (64)

"Айнтрахт" Франкфурт - "Олимпиакос" 3:1
1:0 Рафаел Боре (26-дузпа), 1:1 Юсеф ел Араби (30-дузпа), 2:1 Алмани Туре (45+3), 3:1 Дайчи Камада (59)