Минимална победа за Италия срещу Израел

Имобиле вкара единственото попадение в срещата

Италия победи Израел с 1:0 в среща от квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 г. Единствен Чиро Имобиле успя да отбележи попадение във вратата на съперниците.

През останалото време двата тима не предложиха много добър футбол на привържениците по трибуните.

След нулево първо полувреме, домакините успяха да вкарат гол в 53-ата минута. Антонио Кандрева центрира отдясно и Чиро Имобиле с глава заби топката зад Харуш.

Изненадващо след него "адзурите" не се затвориха, а дори организираха още атаки. Андреа Белоти бе близо до удвояване, но първо ударът му бе спасен от вратаря, а след това премина покрай гредата.

Така Италия събра 19 точки в актива си в Група “G” и остава на втора позиция. Лидерът Испания е с 22 точки.