"Миньор" с първа победа у дома при професионалистите от 2013 г. насам

"Чуковете" с класически успех над "Спортист" Своге

Facebook

Футболистите на "Миньор" Перник зарадваха феновете си с първа домакинска победа в професионалния футбол от 2013 г. насам. "Чуковете" се справиха без проблеми със "Спортист" Своге и записаха успех с 3:0 във втория кръг на Втора лига.

"Жълто-черните" се завърнаха във Втора лига през настоящия сезон 2020/2021, след като през 2013 г. тимът фалира и прекара няколко години в аматьорските ешалони.

В първия кръг перничани загубиха от втория тим на "Лудогорец" с 1:2. Този път обаче в помощ на футболистите се притече знаменитата агитка. Желаещите влизаха на срещата без билети. На трибуните беше и кметът на града Станислав Владимиров.

Трите попадения бяха отбелязани през първото полувреме. Резултатът откри синът на бившия нападател на "Левски" и ЦСКА Георги Чиликов - Павлин. След това се разписаха Томислав Попов и Кристиян Слишков в последните минути на първата част. Головете могат да тежат на съвестта на вратаря на "Спортист" Станислав Димитров, който направи груби грешки при двете положения.

Загубата е втора за "Спортист". Тимът от Своге не успя да се справи с "Локомотив" София в предишния кръг.

В следващия кръг "чуковете" гостуват на "Локомотив" Горна Оряховица, а "Спортист" е домакин на "Добруджа".