Мирела Демирева е на финал в скока на височина

Състезателката ни преодоля 194 см от първия опит

Българската състезателка в скока на височина Мирела Демирева се класира за първия си олимпийски финал. Тя преодоля от първия опит 194 см, колкото бе и квалификационната норма. Преди това Демирева срещна сериозни трудности на 192 см, които успя да скочи от третия опит.

С днешния успех Демирева стана третият български лекоатлет, класирал се на финал на олимпийските игри в Рио. Преди нея това сториха Тихомир Иванов (скок на височина, десето място) и Ивет Лалова (200 метра, осмо място).

Общо 17 състезателки се класираха за финала в дисциплината, насрочен за събота. От група А, където бе Демирева, още шест скачачки преодоляха 194 см. В група В продължават 10 атлетки. Сред тях са трикратната европейска шампионка Рут Бейтия (Испания) и двукратната световна шампионка на открито Бланка Влашич (Хърватия), която има и сребърен медал от игрите в Пекин преди 8 години.