Младежите удържаха фаворита Русия и продължават да мечтаят

Младите "лъвове" заемат втора позиция в квалификационната група за Евро 2021

Младежкият ни национален отбор по футбол продължава с доброто си представяне в европейските квалификации. Отборът до 21 години, воден от Александър Димитров, завърши 0:0 с фаворита Русия и заема втората позиция в класирането с четири точки от два мача.

С две победи от два мача е единствено тимът на Полша.

Страната ни не е участвала на европейски финали в тази възраст от 29 години насам.

През първото полувреме гостите създадоха повече положение пред вратата на Даниел Наумов, а футболистът на "Славия" Калоян Кръстев пропиля най-чистото положение за България.

Нападателят излезе сам срещу руската врата, но ударът му бе отразен от стража на "Спартак" Москва Александър Максименко.

В началото на второто полувреме Игор Дивеев отбеляза гол за Русия, но попадението бе отменено заради нарушение е атака.

В 87-ата минута резервата Иван Игнатиев остави "Сборная" с човек по-малко, след като като удари без топка български футболист и получи директен червен картон.

Съставите:

България: Даниел Наумов; Иван Турицов, Петко Христов, Алекс Петков, Митко Митков; Мартин Минчев, Лъчезар Котев, Илия Юруков, Станислав Иванов; Тонислав Йорданов, Калоян Кръстев

Русия: Александър Максименко; Никита Калугин, Игор Дивеев, Роман Евгениев, Данил Степанов; Иван Обляков, Наил Умяров, Константин Кучаев, Николай Расказов; Александър Ломовитски; Фьодор Чалов