Младежите на "Лудогорец" измъкнаха точка на "Арсенал"

"Орлите" шокираха английския тим на "Герена"

Тимът на "Лудогорец" U19 поднесе една от големите изненади в младежката Шампионска лига. "Орлите" завършиха наравно 1:1 с "Арсенал" в среща от 4-ия кръг на турнира, играна на стадион "Георги Аспарухов" в столицата.

"Арсенал" доминираше през първите 45 минути, в които българският отбор не отправи точен удар към вратата на съперника. "Артилеристите" се оттеглиха на почивката с гол аванс. В 33' Райс Нелсън се разписа след пас на Аделайд.

През втората част съотношението на силите не се промени и гостите продължиха да диктуват събитията на терена. "Лудогорец". все пак издържа на натиска, а в 73' шокира англичаните с изравнително попадение, дело на Преслав Петров.

Състави

Лудогорец: 29. Наумов, 2. Славов, 3. Великов, 4. Младенов, 5. Петров, 6. Стоянов, 8. Дост, 45. Климентов, 80. Александров (Илиев 88'), 97. Цвятков (Юнуз 71'), 98. Ковачев (Иванов 90')

Арсенал: 1. Кето, 2. Джонсън, 3. Бола (Мургос 46'), 4. МакГийн, 5. Де Грака, 6. Биелик, 7. Койл (Драгомир 90'), 8. Аделайд, 9. Мавидиди, 10. Мейлън, 11. Нелсън