Младежите не успяха да пробият 10 от Молдова

Нулево равенство на стадион "Славия"

Младежкият ни национален отбор по футбол до 21 г. тотално надигра, но не успя да победи състава на Молдова в квалификационен мач за Евро 2023. Двубоят на стадион "Славия" завърши при резултат 0:0, а през цялото второ полувреме гостите играха с човек по-малко.

Българите доминираха, но така и не успяха да пробият сгъстената защита на молдовците.

През втората част Мартин Минчев успя да се разпише, но голът бе отменен заради засада. Добър мач направи футболистът на "Колчестър" Силвестър Джаспър, който създаде повечето интересни положения в мача.

С това равенство младежите ни още повече намалиха шансовете си за класиране за европейското. Те остават на 5-ото място със 7 точки след първите 6 мача. С равен брой точки, но с по-добра голова разлика е отборът на Уелс, който заема четвъртото място. Молдова е трета с 8 пункта.