Младите "лъвове" разпиляха аутсайдера Гибралтар

Капитанът Владимир Николов отбеляза хеттрик

Младежкият национален отбор (U21) на България по футбол разби с 5:0 аутсайдера Гибралтар в мач от група 5 на европейските квалификации. С успеха младите "лъвове" съхраниха шансовете си за едно от първите две места.

Двубоят на ст. "Славия" в столицата започна ударно за националите - с хеттрик на капитана Владимир Николов в рамките на 21 минути. Той откри резултата в 6', удвои преднината на тима ни в 25', когато бе точен от дузпа, а малко след това покачи на 3:0.

"Трикольорите" вкараха четвърти гол в 37' чрез Мартин Петков.

Гостите утежниха ситуацията си в началото на втората част, когато Сеан Монтовио бе изгонен след втори жълт картон за реплика към съдията.

Селекцията на Александър Димитров обаче намали оборотите и стигна само до още едно попадение - дело на Димитър Стоянов в 63'.

В следващия кръг - на 12 октомври, България приема Швейцария.

Съставът на България: 12. Д. Христов, 22. А. Дончев, 20. С. Петров (67' Й. Бауренски), 4. А. Чернев, 18. Д. Стоянов, 14. Ф. Кръстев (46' Д. Кръстев), 8. И. Груев, 7. С. Шопов (67' М. Атанасов), 19. М Митков (46' Дичев), 9. М. Петков, 10. В. Николов (77' Д. Ангелов)