Младите ни волейнационали завършиха седми на световното

"Лъвовете" победиха Беларус в последния си мач от турнира

Юношеският национален отбор на България по волейбол завърши на седмо място в крайното класиране на световното първенство (U19), провеждащо се в Тунис. В последния си мач момчетата на Пламен Христов победиха Беларус с 3:1 гейма (25:21, 25:19, 20:25, 25:17), оставяйки съперника на осмата позиция.

За страната ни това е второто най-добро класиране в турнира след шестото място в Аржентина през 2011 г.

"Трикольорите" доминираха и спечелиха първите два гейма, но Беларус не се предаде и намали на 1:2. Тимът ни обаче си върна контрола и затвори с лекота четвъртата част.

Над всички за България бе Тодор Димитров с 20 точки, Николай Захариев добави 13, а Самуил Вълчинов реализира 12. Най-резултатен в мача бе Уладзислав Бабкевич от Беларус с 21 точки.