Много положения, но и нулево равенство между "Царско село" и "Ботев" Пд

Добра игра в защита и на двата тима

Отборите на "Царско село" и "Ботев" Пловдив завършиха наравно 0:0 в среща от 29-ия кръг на групата за местата от 7-о до 10-о в Първа лига. Така столичани остават на осмо място с 36 точки, докато "канарчетата" са десети с 25.

В двубоя имаше доста интересни положения, но и двата тима се представиха добре в защита.

Още в самото начало гостите можеха да поведат чрез Маркиньос, но ударът му бе избит от Джони Пласид. Много опасен шут на Димитър Костадинов от близко разстояние в 15-ата минута пък бе блокиран от Виктор Генев.

Постепенно домакините изравниха играта, а пропуск направи Емануил Манев. Малко по-късно "Ботев" стигна до нова сериозна опасност пред вратата на "Царско село", но Джонатан Перейра не успя да реализира.

Най-чистото голово положение през второто полувреме бе пред отбора на "Ботев" в 67-ата минута, когато Емануел Току намери на чиста позиция Реда Рабей, но Джони Пласид спаси.