"Монтана" и "Арда" не се победиха в зрелище на "Огоста"

3:3 във втория мач от сезона

Новакът "Монтана" направи 3:3 с "Арда" в зрелищен мач от първия кръг на родния футболен шампионат, игран на ст. "Огоста" в северозападния град.

Двубоят се разви кошмарно за домакините, които допуснаха два гола за по-малко от две минути - Милен Желев откри в 33', а Светослав Ковачев удвои в 34'. "Монтана" обаче стигна до обрат след почивката с попадения на Преслав Петров в 48', Борислав Балджийски секунди по-късно и Владимир Айтов в 82'.

Точно, когато в "Монтана" очакваха последния съдийски сигнал и първите си три точки след завръщането в елита, Преслав Петров си отбеляза автогол за 3:3.

"Арда" можеше да измъкне и успеха, но топката се отби в дясната греда след удар на Радослав Василев в последните секунди.

В следващия кръг "Монтана" гостува на "Царско село", а "Арда" приема "Левски".

Съставите:

"Монтана": 1. Орлинов, 2. Христов, 3. Михов. 10. Айтов, 15. Петров. 20. Илиев, 21. Балджийски, 8. Тасев, 23. Георгиев, 16. Цветков, 11. Минков

"Арда": 36. Симеонов, 4. Стоев, 5. Ганев, 8. Желев, 80. Котев, 27. Мартинов, 11. Георгиев, 10. Ковачев, 25. Леони, 9. Делев, 99. Василев