Монтана и Ботев не се победиха

botevplovdiv.bg

Монтана и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят в дербито на дъното от 20-ия кръг на А група. Двата тима завършиха наравно 1:1 на стадион "Огоста". Домакините все пак могат да съжаляват повече, защото поведоха чрез Атанас Илиев в началото на втората част, но все пак Лъчезар Балтанов изравни .

В 58-та минута Здравко Лазаров беше изведен на хубава позиция, преодоля двама защитници и изведе Борислав Балджийски сам в наказателното поле. Юношата на Левски пусна топката успоредно на голлинията, където беше Атанас Илиев, който без проблем реализира.

След допуснатия гол гостите се активизираха и в 72-та минута след едно центриране от корнер Иванов увисна и топката стигна до Балтанов. Той стреля доста слабо, , но топката рикошира в тялото на Йордан Тодоров и влезе в мрежата за 1:1.

С поделените точки двата отбора усложниха допълнително ситуацията си, като Монтана остава на последното място в „А” група с актив от 14 точки, а Ботев (Пловдив) заема 8-ма позиция с 20 точки.