Монтана остава в "А" група

Финалистът за Купата на България победи Поморие с 2:1 в баража за оставане в елита

Монтана запази мястото си в елита на българския футбол.

Финалистът за Купата на България спечели баража срещу втория в "Б" група Поморие с 2:1, благодарение на късен гол на резервата Атанас Илиев.

Отборът на Поморие започна по-активно мача и още в 10-та минута имаше възможност да отрие резултата, но Ахмед Ахмедов направи пропуск.

Монтана откри резултата в 54-та минута чрез Сергей Георгиев, който с глава наказа неразчетено излизане на вратаря Янко Георгиев.

Отборът на Поморие се хвърли с всички сили в търсене на гола. В 72-ата минута вторите в "Б" група стигнаха до дузпа, след като Владимир Мичев препъна откъсващия се Деян Лозев. Капитанът Любомир Божинов не остави никакъв шанс на вратаря на Монтана и изравни.

В 86-ата минута обаче финалистът за Купата на България нанесе своя удар. Сергей Георгиев подаде през двама защитници на Поморие към Атанас Илиев, който се измъкна и сам срещу вратаря прати топката в мрежата за 2:1.

Преди няколко дни Монтана получи лиценз за новото първенство, чийто формат ще бъде определен в началото на следващата седмица.