"Монтана" победи "Етър" в луд мач, завършил с 20 човека на терена

Домакините изпуснаха дузпа в началото на второто полувреме

"Монтана" победи "Етър" Велико Търново в среща от 3-ия кръг на Първа футболна лига. Мачът се игра в северозападния град, а феновете на домакините видяха, освен гола, пропусната дузпа и два червени картона.

"Монтана" беше по-активният тим от началото на мача, но домакините така и не стигнаха до попадение в първите 45 минути.

В 53-ата минута Яни Пехливанов спъна Сергей Георгиев в наказателното поле, а домакините получиха възможност да изпълнят дузпа. Борислав Балджийски обаче сбърка и равенството се запази.

Последваха два червени картона. Първо беше изгонен Божидар Кацаров от "Етър", а около 15 минути след него - Владимир Айтов от "Монтана".

Домакините стигнаха до победа минута преди края на редовното време. Сергей Георгиев се възползва от грешка на вратаря Господинов и направи резултата 1:0 за "Монтана".