"Монтана" с първа победа за сезона

Северозападният тим надви "Нефтохимик" с 2;0 на стадион "Огоста"

"Монтана" записа първата си победа този сезон в елита. В мач от седмия кръг на Първа професионална лига тимът, воден от Стевица Кузмановски, надигра с 2:0 "Нефтохимик". Попаденията отбелязаха Стивън Пенков и Андреас Васев още през първото полувреме. На Градския стадион в Ловеч, където "Монтана" играе домакинските си двубои малцината фенове по трибуните този път останаха доволни от представянето на Монтана.

Домакините поведоха в 17-та минута. След поредната добра атака на "Монтана" Сергей Георгиев центрира, Стивън Петков надскочи Костадин Велков и стреля с глава, но вратаря Георгиев отрази удара.

При добавката Пенков обаче изпрати топката в мрежата - 1:0. Преди това попадение гостите пропиляха няколко възможности чрез Вълчанов, Огнянов и Руменов. След като получиха гол гостите се опитаха бързо да изравнят, но Георги Чакъров пропилея отличен пас на Огнянов.

В 30-та минута съдиите отмениха гол на Петър Атанасов за "Монтана" като маркираха спорна засада. В 45-ата минута Монтана организира бърда контраатака. Двойно подаване между Шоко и Петър Атанасов бразилеца се озова в отлична позиция, изведе Андреас Васев сам вратаря Георгиев и крилото покачи на 2:0.

След почивката бургазлии се опитаха да променят негативния развой на мача. В игра влезе и новото попълнение Венцислав Христов. В 50-та минута след центриране на Иван Вълчанов Георги Чакъров отправи страхотен удар с глава, на вратаря Василев прояви добър рефлекс и спаси. В 61-та минута стражът на "Монтана" без проблеми спаси и фалцов удар на Огнянов.

В 87-та минута Стивън Петков пропусна да направи победата на "Монтана" класическа. След грешка на Грънчов нападателят се озова в отлична позициця но от десетина метра стреля силно, но неточно.

Така "Монтана" и "Нефтохимик" вече имат еднакъв актив - 4 точки, и заемат съответно 13-то и 12-то място във времнното класиране на Първа професионална лига.

Състави

Монтана: Ивайло Василев, Шоко, Иван Михов, Антон Полюткин, Христос Контохристос, Георги Коруджиев, Николай Чипев, Сергей Георгиев /77 - Даниел Генов/, Петър Атанасов /83 - Костадин Дяков/, Андреас Васев /63 - Фернандо да Силва/, Стивън Петков

Нефтохимик: Янко Георгиев, Костадин Велков, Ангел Грънчов, Марко Ранджелович, Виктор Хомей, Румен Руменов, Николай Дюлгеров, /72 - Марио Рашич / Александър Александров /46 - Венцислав Христов/, Мариян Огнянов, Иван Вълчанов, Георги Чакъров /60- Михаел Орачев/