Монтана вкара шест гола на Ботев /Пд/

Треньорът на Ботев/Пд/, Петър Пенчев бе уволнен

Монтана разби Ботев Пловдив с 6:0 за първа победа след завръщането си в "А" група.

Пред своя публика на стадион "Огоста", домакините свършиха работата си още през първото полувреме, като водеха на почивката с 4:0, а Иван Минчев се отчете с хеттрик за успеха.

Реферът Георги Димитров отсъди спорна дузпа за Ботев в 42-та минута. Зад топката застана Алекс Колев, но Христо Иванов спаси удара му.

В 55-та минута обаче Иван Минчев оформи своя хеттрик. Той шутира от разстояние, и през ръцете на Михаил Иванов реализира за 5:0.

Чак в последните секунди от редовното време, Янко Ангелов, влязъл като резерва, оформи крайното 6:0.

Ръководството на Ботев Пловдив взе решение да освободи Петър Пенчев от поста старши треньор на представителния тим. Няколко часа след тежката загуба от Монтана, председателят на Съвета на директорите Ангел Палийски заяви, че от следващата седмица Ботев ще има нов треньор.