"Моряците" отново на върха след зрелище с ЦСКА 1948

Трети успех за "Черно море" от началото на сезона

"Черно море" се завърна на върха в родния футболен шампионат, след като победи с 3:2 ЦСКА 1948 като гост в мач от петия кръг.

"Моряците" поведоха още в 7' чрез Леандро Андраде, но домакините изравниха 10 минути преди края на първата част с попадение на Марио Топузов.

Варненци възстановиха аванса си малко след почивката, когато точен бе Жозе Гомеш. В 66' Георги Ангелов си вкара автогол за 1:3, преди Виктор Попов от "Черно море" да направи същото, оформяйки крайния резултат.

ЦСКА 1948 завърши двубоя с 10 души заради втори жълт, респективно червен картон, на Марио Топузов 8 минути преди изтичането на редовното време.

След успеха "Черно море" има 11 точки, с които оглавява Първа лига, докато ЦСКА 1948 остава на дъното с едва една точка.

В шестия кръг "Черно море" приема ЦСКА, а ЦСКА 1948 гостува на "Славия".

Съставите

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 44. Костадин Илиев, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 66. Стивън Кирилов, 22. Димитър Илиев, 18. Ивайло Чочев, 88. Мартин Хайдаров, 7. Марио Топузов, 11. Денислав Александров, 10. Георги Русев

"Черно море": 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 77. Стефан Велев, 29. Файсел Касми, 15. Леандро Андраде, 72. Родриго