"Моряците" отплаваха успешно, развалиха завръщането на Георги Илиев

"Черно море" победи "Локомотив" Пловдив с 3:1 във Варна

"Черно море" стартира сезон 2019/2020 г. във футболното ни първенство с победа. “Моряците” на Илиан Илиев записаха успех с 3:1 при домакинството си на "Локомотив" Пловдив на стадион “Тича” във Варна.

“Зелено-белите” получиха гол в 15', когато се разписа Анте Аралица, но съумяха да стигнат до равенството в 30' чрез Аристот Ндонгала, а през втората част на двубоя и до пълен обрат след попадения на Исмаил Иса и автогол на Димитър Илиев.

“Моряците” не стартираха двубоя по най-добрия начин и в първите минути допуснаха играта в собствената си половина. В 15' Анте Аралица реализира за 1:0 след центриране от корнер на бившия играч на домакините Георги Илиев.

В 30' “Черно море” стигна до равенство. Родриго получи топката отляво и с прецизен пас към точката на дузпата намери Ндогала, който с удар от движение вкара за 1:1.

От първата минута на второто полувреме момчетата на Илиан Илиев започнаха да търсят победата и пресата, която упражниха “зелено-белите” доведе до нов гол. В 52' Васил Панайотов получи топката в средата на терена и намери Иса на скорост, който надбяга Стивън Езе и с удар в близкия ъгъл реализира за 2:1.

В 68' пък "Черно море" покачи на 3:1, като попадението падна след автогол на капитана на гостите Димитър Илиев. Той засече с коляно топката във вратата си след центриране отдясно.

Така "Черно море" дели първото място с тима на "Берое", а трети е "Лудогорец".

Състави

"Черно море": Иван Дюлгеров, Аристоте Ндонгала, Мартин Минчев, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Исмаил Иса, Виктор Попов, Патрик Андраде, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Родриго Енрике

"Локомотив" Пловдив: Мартин Луков, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Архан Исуф, Парвиз Умарбаев, Бирсен Карагарен, Димитър Илиев, Георги Илиев, Момчил Цветанов, Анте Аралица