Мощен старт за "Олимпиакос" в Евролигата, Везенков над всички

Българският баскетболист отбеляза 16 точки при разгрома над "Баскония"

Мощен старт за Александър Везенков и "Олимпиакос" в Евролигата! Най-добрият български баскетболист бе над всички при разгрома със 75:50 над "Баскония". Родното тежко крило отбеляза 16 точки, към които добави 3 борби и една асистенция.

Пред близо 6000 зрители в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея "Олимпиакос" започна силно, печелейки първата четвърт с 28:13. Доминацията на гръцкия гранд продължи и във втория период, а на полувремето таблото показваше 47:22.

Третият и четвъртият период се оказаха протоколни, като испанците не успяха да съкратят изоставането си от 25 точки.

Везенков постави отлично начало на седмия си сезон в елита на Стария континент. Той отбеляза 5/8 при стрелбата за две точки, 1/3 от тройката и 3/5 от наказателната линия за 22 минути на паркета и заслужи приза "Играч на мача".

За "Олимпиакос" 11 точки за успеха реализира Мустафа Фал. а Костас Слукас се отчете с 10. Най-резултатен за гостите от "Баскония", шампион на Испания през 2019 г., бе Рокас Гедрайтис с 15 точки.

В следващия кръг, след седмица, "Олимпиакос" приема "Реал" Мадрид, а "Баскония" - "Олимпия" Милано.