На живо: Григор Димитров - Доминик Тийм 6:4, 4:6, 6:7

Проследете с нас двубоя от третия кръг на Мастърса в Мадрид

Григор Димитров и Доминик Тийм излизат в мач от третия кръг на турнира от серията "Мастърс" в Мадрид. Това ще бъде трети двубой помежду им, като до момента са си разменили по една победа.

23-годишният австриец и Димитров играха за последно на четвъртфинал в Бризбейн в началото на 2017 г. Тогава българинът се наложи с 6:3, 4:6, 6:3, а в последствие спечели и турнира.

През 2016 г. те играха един срещу друг в Акапулко, където Тийм победи със 7:5, 6:2.

За да стигне до трети кръг на надпреварата в Мадрид, Григор победи последователно германеца Филип Колшрайбер и хърватина Иво Карлович.

9-ият в света Тийм почива в първи кръг, а във втория преодоля американеца Джаред Доналдсън.

Най-доброто класиране на Димитров в Мадрид е четвъртфинал през 2015 г. При успех срещу талантливия австриец Гришо ще изравни това постижение.

Победителят от този двубой най-вероятно ще се изправи срещу световния номер 1 Анди Мъри, който преди това обаче трябва да елиминира Борна Чорич.

Първи сет:

0:1 - ПРОБИВ! Лошо начало за Григор Димитров

0:2 - Стабилен сервис на Доминик Тийм и той увеличава преднината си

1:2 - Първи гейм за Димитров в този мач. Този път спечели без затруднения подаването си

2:2 - ПРОБИВ! Гришо бързо наваксва изоставането си

3:2 - Българинът отново изпита затруднения, но този път се измъкна и повежда в резултата

3:3 - Тийм продължава да показва по-голяма увереност при изпълнение на сервис

4:3 - Най-после мощен сервис от страна на хасковлията

4:4 - Българинът бе много близо до нов пробив, но австриецът пласира страхотен форхенд и измъкна гейма

5:4 - Димитров набира скорост и е само на гейм от спечелването на първия сет

6:4 - ГЕЙМ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ!

Втори сет:

1:0 - Българинът започва по-уверено втората част

1:1 - Гришо стигна до точка за пробив, но световният номер 9 бе хладнокръвен и се спаси

2:1 - Първи гейм на 0 за Димитров

3:1 - ПРОБИВ! Българинът печели важен гейм в средата на втория сет

3:2 - ПРОБИВ! За съжаление на Гришо, Доминик Тийм бързо се ориентира и връща брейка

3:3 - Австриецът изравнява резултата

3:4 - ПРОБИВ! Димитров не успя да се противопостави на Тийм, което вече има сериозно предимство във втория сет

3:5 - Гейм на 0 за Доминик Тийм. Той е само на гейм от изравняване на резултата в сетовете

4:5 - Пореден труден сервис гейм за хасковлията. Все пак той намалява изоставането си

4:6 - Доминик Тийм изравнява сетовете за 1:1

Трети сет:

1:0 - Още един гейм, в който нервите на Димитров бяха подложени на тест. И този път българинът съумя да се измъкне от неприятната ситуация

2:0 - ПРОБИВ! Димитров реализира първата си възможност за брейк и увеличава аванса си в решителния трети сет

3:0 - Гейм на 0 за българина

3:1 - Тийм спечели на 0 първия си гейм в третата част

4:1 - Българинът ударжа преднината си

4:2 - Австриецът няма намерение да се предава в този мач

4:3 - ПРОБИВ! Двойна грешка за Григор в ключов момент и той губи предимството си от един брейк

4:4 - Доминик Тийм изравнява резултата в третия сет

5:4 - Димитров е само на един гейм от класиране за четвъртфиналите. Доминик Тийм ще сервира за оставане в мача

5:5 - Тийм измъква и този гейм

6:5 - Димитров си осигури минимум тайбрек в решителния сет

6:6 - Изходът на мача ще бъде решен в тайбрек

6:7 - Гейм, сет и мач за Доминик Тийм