НА ЖИВО: Григор Димитров - Джон Иснър 2:0 сета (7:6 /4/, 7:6 /10/)

КРАЙ НА СРЕЩАТА

7:6 /10/ - Гейм, сет и мач за Григор Димитров!

6:6 - Пак тайбрек.

6:5 - Иснър за втори път ще сервира за оставане в мача.

5:5 - Жалко... Григо Димитров имаше мачбол, но Иснър се измъкна с асове. Битката на централния корт в Синсинати продължава.

5:4 - Американецът ще сервира за оставане в мача.

4:4 - Бърз гейм за 19-ия в световната ранглиста Иснър.

4:3 - Димитров си връща аванса.

3:3 - Иснър даде само точка на Димитров в тази част.

3:2 - Григор показва завидна концентрация. Не можем да кажем същото за Иснър. Днес американецът определено не е на нивото, което показва от началото на турнира.

2:2 - Доста усилия хвърли Иснър, за да може резултатът отново да бъде изравнен.

2:1 - Първи чист гейм за Димитров в мача.

1:1 - Иснър отвръща на удара.

1:0 - Григор започва добре и тази втора част.

Втори сет

7:6 /4/ - Григор Димитров повежда с 1:0 сета!

6:6 - Предстои тайбрек.

5:6 - Мощни сервиси от Иснър и американският гигант пак излиза напред в резултата.

5:5 - Изключително равностоен мач.

4:5 - Димитров ще сервира за оставане в сета.

4:4 - Григор има известни колебания на свой сервис. Въпреки това изравнява.

3:4 - Американецът спечели подаването си доста по-лесно.

3:3 - Иснър стигна до две възможности за пробив, но Димитров записа пет поредни точки и пак имаме равенство в геймовете.

2:3 - Гейм на 0 за Иснър.

2:2 - Безпроблемен гейм за най-добрия ни тенисист.

1:2 - Още три аса в актива на Иснър, благодарение на които той отново повежда.

1:1 - Оспорван гейм, но в крайна сметка първата ни ракета взе своето.

0:1 - Силен първи сервис гейм за американеца, който даде само точка на Димитров. Именно началният удар е едно от основните оръжия на 211-сантиметровия Иснър. Той вече има един ас.

Първи сет

ПРЕВЮ

Григор Димитров се изправя срещу Джон Иснър в полуфинална битка от тенис турнира в Синсинати.

До този мач се стигна след като първата ни ракета разби японеца Юичи Сугита с 2:0 сета и му даде само три гейма, побеждавайки го с 6:1, 6:2 за 53 минути игра. В друг четвъртфинал Иснър пък много трудно се наложи над сънародника си Доналдсън с два оспорвани тайбрека.

Димитров има трудна задача. Той никога не е играл финал в турнир от сериите "Мастърс". Всъщност хасковлията е успявал да вземе един единствен сет в три полуфинални срещи.

Освен това двамата с Иснър се сблъскаха веднъж на ниво АТР и американецът продължи напред. Става дума за “Мастърс”-а в Маями през 2015 г., когато 211-сантиметровият Иснър се наложи със 7:6(2), 6:2.