КРАЙ НА МАЧА: Григор Димитров - Камерън Нори 0:2 (2:6, 4:6)

4:6 - Гейм, сет и мач за Нори!

4:5 - Димитров показа класа и ще се бори за оставане в мача.

3:5 - Нори е на гейм от финала...

3:4 - Експресен гейм за Димитров.

2:4 - Първата ни ракета водеше с 30-0, Нори обаче показа характер и продължава без грешка при свое подаване.

2:3 - Труден гейм за Димитров.

1:3 - Геймът продължи над 7 минути. Нори отново взе своето и все още няма допуснат пробив.

1:2 - Димитров продължава да търси своя ритъм. Играта му е далеч от нивото, което той показваше в битките срещу Медведев и Хуркач.

0:2 - Григор постави Нори под напрежение, но британецът не се пречупи.

0:1 - ПРОБИВ! Най-дългият гейм от началото на двубоя. Димитров отрази три брейкбола, но Нори успя от четвъртия опит.

Втори сет

2:6 - Безупречен гейм за Нори, който повежда в сетовете.

2:5 - ПРОБИВ! Жалко... Григор не успя да затвърди. Българинът губеше с 0-30, но спечели две поредни точки, преди Нори да стигне до брейкбол и да се възползва. Британецът ще сервира за сета.

2:4 - ПРОБИВ! Гейм на 0 за Димитров.

1:4 - Димитров не допусна изненада и намалява изоставането си.

0:4 - Оспорван гейм, но и той отиде на сметката на британеца.

0:3 - ПРОБИВ! Най-добрият ни тенисист отново се пропука на свой сервис...

0:2 - Бърз гейм за Нори, който даде само точка на първата ни ракета.

0:1 - ПРОБИВ! Кошмарно начало за Димитров...

Първи сет

ПРЕВЮ

Григор Димитров мечтае за финал! И е само на крачка от него! Днес (16 октомври) българският тенисист излиза на корта в Индиън Уелс срещу британеца Камерън Нори в полуфинал на един от най-важните турнири за сезона.

За седми път в кариерата си роденият в Хасково тенисист е на полуфинал на турнир от серията "Мастърс 1000". За последно той игра на такъв през 2019 г. в Париж. Със сигурност обаче този мач в Индиън Уелс е по-специален за Григор.

След година, изпълнена с контузии, той успя да се възстанови, да влезе в добра форма и да впечатли със страхотна игра. За да достигне до мача с Нори, който е 26-ти в света, Григор победи Даниел Алтмайер, Рейли Опелка, световният №2 Даниил Медведев и Хуберт Хуркач.

В последните си два мача българинът успя да "възкръсне", след като губеше с 0:1 сета и да постигне обрат.

Нори е по-специален дразнител. Двамата с Григор имат един мач помежду си, при това наскоро. През март в Маями британецът победи с 2:0 (7:5, 7:5).

За последно Димитров игра на финал на турнир през 2018 г. в Ротердам. А що се касае до серията "Мастърс 1000", на финали българинът е отличник. Играл е само на един в Синсинати през 2017 г. и спечели една от най-важните титли в кариерата си. Пред 2021 г. може би е време за втора!