НА ЖИВО: Григор Димитров - Ник Кириос 7:6 (3), 7:6 (4), 4:6, 7:6 (4)

Проследете с нас срещата от 1/8-финалите на Откритото първенство на Австралия по тенис

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се изправя срещу Ник Кириос в осминафинален мач от Откритото първенство на Австралия.

Това ще бъде втори сблъсък между двамата от началото на 2018 г. Преди две седмици австралиецът записа първи успех от три мача срещу българина, след като го победи на полуфинал в Бризбейн, а впоследствие вдигна и трофея в надпреварата.

Димитров се класира за осминафиналите в Мелбърн след победи над Денис Новак (Австрия), Макензи Макдоналд (САЩ) и Андрей Рубльов (Русия). Кириос пък се наложи последователно над Рожерио Дутра Силва (Бразилия), Виктор Троицки (Сърбия) и Жо-Вилфред Цонга (Франция).

Победителят от Димитров - Кириос ще има за съперник на 1/4-финалите британеца Кайл Едмънд.

Първи сет:

1:0 - Труден първи сервис гейм за Димитров. Започна добре, но допусна две двойни грешки

1:1 - Бърз гейм в полза на Кириос

2:1 - Този път българинът спечели сервис гейма си далеч по-лесно, като даде само 2 точки на съперника

2:2 - Австралиецът продължава без затруднения при изпълнението на начални удари

3:2 - Гришо започна да показва класата си и отново е напред с гейм

3:3 - Димитров имаше 3 възможности за пробив, но Кириос вкара в действие силния си сервис и спаси брейка

4:3 - Първи гейм на 0 за световния номер 3

4:4 - Перфектен сервис гейм за Кириос на 0

5:4 - Димитров даде само точка на 22-годишния австралиец и отново е напред в резултата

5:5 - Кириос записа двойна грешка

6:5 - Този път Гришо бе сериозно притеснен от Кириос, но съумя да се измъкне

6:6 - 11-и ас за Кириос и сетът ще се реши в тайбрек

7:6 - Първият сет е на сметката на Григор Димитров!

Втори сет:

0:1 - Започнаха да валят асове. Кириос печели безпроблемно първия си сервис гейм във втория сет

1:1 - Димитров приема предизвикателството и на свой ред пласира силни начални удари

1:2 - Българинът притесни Кириос, но австралиецът издържа на напрежението

2:2 - Гришо започна гейма колебливо, но в крайна сметка се пребори за него с ас

2:3 - Отново сервисът се оказва ключов за спечелването на гейма от Ник Кириос

3:3 - Григор вкара добър бекхенд и изравнява

4:3 - ПРОБИВ! Григор достига първи до брейк в този мач

5:3 - Българинът затвърждава пробива си на 0

5:4 - Кириос си взима гейма, а Димитров ще сервира за спечелването на втория сет

5:5 - ПРОБИВ! Австралиецът връща брейка, след като Димитров имаше сетбол.

5:6 - Кириос излиза напред в резултата

6:6 - Димитров праща сета в решителен тайбрек

7:6 (4) - 2:0 сета за първата ни ракета

Трети сет:

1:0 - Кириос започна агресивно, но Димитров остана непоколебим и повежда в третия сет

1:1 - Хасковлията стигна до точка за пробив, но австралиецът се измъква и изравнява

2:1 - Безкомпромисен гейм на 0 за Димитров

2:2 - Кириос даде само 1 точка на световния номер 3

2:3 - ПРОБИВ! Григор показа леко колебание, от което Кириос се възползва моментално

2:4 - Австралиецът затвърждава пробива и повежда уверено в третия сет

3:4 - Димитров печели сервис гейма си, но и този път бе затруднен

3:5 - Сервис гейм на 0 за 22-годишния Ник Кириос, който е много близо до спечелването на тази част

2:2 - Гришо имаше две възможности за пробив, но ги пропиля

3:2 - На българина му се наложи да отразява точка за пробив. Кириос повиши нивото си на игра, но Григор не допусна брейк

3:3 - Димитров все още не може да намери отговор на мощните сервиси на австралиеца

4:3 - Гейм на 0 за първата ни ракета

5:3 - ПРОБИВ! ГРИШО ЩЕ СЕРВИРА ЗА СПЕЧЕЛВАНЕТО НА МАЧА!

5:4 - КИРИОС ВРЪЩА ПРОБИВА!

5:5 - Гейм на 0 след ас номер 35 на австралиеца

6:5 - Гришо отговаря с гейм на 0

6:6 - Четвъртият сет ще бъде решен в тайбрек

7:6 - ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ И 1/4-ФИНАЛ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ