НА ЖИВО: Григор Димитров - Ник Кирьос 2:0 сета (6:3, 7:5)

Следете с нас финала в Синсинати

КРАЙ НА СРЕЩАТА

7:5 - Гейм, сет и мач за най-добрия ни тенисист!

6:5 - Пробив за Димитров! Кирьос се пропука в ключов момент. Българинът ще сервира за титлата.

5:5 - Гришо демонстрира отлична концентрация при своите подавания. При 30-15 излезе рисковано на мрежата, но разиграването завърши благополучно за него. Последва ас и ново равенството в геймовете.

4:5 - Гейм на 0 за Кирьос. Първата ни ракета ще сервира за оставане в сета.

4:4 - Безпроблемен гейм за Димитров.

3:4 - Григор имаше две възможности за пробив, но Кирьос ги отрази със силни сервиси. В крайна сметка именно началният удар помогна на австралиеца да затвори гейма в своя полза.

3:3 - Димитров даде само точка на Кирьос. Съперникът му, който заема 23-тата позиция в световната ранглиста, опита всичко, но бе надигран.

2:3 - Сервисът на австралиеца заработи и той печели гейма на 0.

2:2 - Гришо за пореден път не остави никакъв шанс на Кирьос при свое подаване.

1:2 - Леки колебания за Кирьос, но австралецът се измъкна и пак излиза напред в резултата.

1:1 - Димитров не даде дори точка на съперника си. Българинът продължава да играе великолепно.

0:1 - Бърз гейм за Кирьос.

Втори сет

6:3 - Гейм на 0 за Димитров, който повежда с 1:0 сета. Половината работа е свършена.

5:3 - Кирьос печели доста по-трудно подаванията си.

5:2 - Гришо затвърждава пробива. В този гейм първата ни ракета спечели най-продължителното разиграване до момента, след което завърши с хубаво контрапие.

4:2 - Пробив за Димитров! Най-добрият български тенисист се възползва от първия си брейкбол в мача.

3:2 - При 30-30 първата ни ракета направи двойна грешка и предостави на Кирьос шанс за пробив. Австралиецът обаче не се възползва и при следващото разиграване прати топката в аут. Впоследствие Гришо записа две поредни точки и отново повежда.

2:2 - Мощни начални удари от Кирьос. Димитров направи два ретура в аут, последва непредизвикана грешка на австралиеца и разиграване, при което Кирьос прати топката в аут, но поиска видеоповторение и тя се оказа на линията. При 40-15 съперникът на Григор затвори частта с ас.

2:1 - Засега и двамата финалисти нямат проблеми при своите сервис-геймове.

1:1 - Първият ас в двубоя отива на сметката на Кирьос. Австралиецът също спечели убедително подаването си.

1:0 - Страхотно начало за Димитров. Гейм на 0.

Първи сет

ПРЕВЮ

Григор Димитров е близо до първи трофей от "Мастърс" турнир. Между него и титлата в Синсинати стои австралиецът Ник Кирьос.

Късно снощи първата ни ракета за пръв път в кариерата си преодоля полуфиналната фаза на турнир от такъв ранг. Димитров се наложи трудно над представителя на домакините Джон Иснър, успявайки да го пречупи след два продължителни тайбрека. Показа класа и характер.

Благодарение на тях по пътя си към Топ 4 най-добрият ни тенисист отстрани последователно Фелисиано Лопес, Хуан Мартин Дел Потро и Юичи Сугита.

Сега предстои най-важният мач в кариерата на Димитров до този момент.

Съперникът му - Ник Кирьос, е №23 в световната ранглиста. Има три спечелени "Мастърс" турнира, всички през 2016 г., но трофеят в Синсинати ще е най-ценният. Екстравагантният австралиец отстрани Рафаел Надал в четвъртфиналите и е определян за фаворит тази вечер.

Димитров и Кирьос са се срещали веднъж на ниво АТР. През 2015 г. Григор надделя с 2:1 сета (7:6/2/, 3:6, 7:6/4/) в мач на "Индиън Уелс".