На живо: Григор Димитров - Пабло Кареньо Буста 6:1, 6:1

Следете с нас последния двубой от групите на заключителния турнир на АТП

Григор Димитров ще търси трети пореден успех на заключителния турнир на АТП в Лондон. В последна среща от груповата фаза най-добрият ни тенисист ще се изправи срещу резервата Пабло Кареньо Буста.

До момента двамата имат четири мача помежду си. Първите два – на Мастърса в Мадрид през 2014 г. и в Париж през 2015-а, бяха спечелени от Димитров. През последните два сезона те се срещнаха отново в Мадрид и на "Ролан Гарос", като този път победите бяха на сметката на испанеца.

Българинът е сигурен участник в полуфиналите в събота, където ще срещне американеца Джак Сок. Нова победа за Гришо означава още 200 точки за ранглистата и приближаване към топ 3 на света.

Първи сет:

1:0 - Безапелационен гейм на нула за Гришо - 4 аса!

2:0 - ПРОБИВ НА НУЛА! Страхотно начало за най-добрия ни тенисист

3:0 - Фантастичен Григор даде само точка на испанеца, която дойде едва при резултат 40:0.

4:0 - ВТОРИ ПРОБИВ! Чудесно воле прави преднината на българина все по-сериозна

5:0 - Единствената точка, която Кареньо Буста успя да спечели, бе от двойна грешка на Гришо.

Първият сет изглежда приключва, а от началото на срещата са изминали едва 16 минути!

5:1 - Испанецът най-после спечели гейм в първата част, давайки само точка на Димитров

6:1 - Първият сет е на сметката на Григор Димитров!

Втори сет:

1:0 - ПРОБИВ! Българинът продължава уверено към третата си победа в Лондон. Испанецът все още не може да намери правилния ритъм на игра

Пабло Кареньо Буста поиска медицински таймаут. Той получи дискомфорт, след като се опита да догони една топка, но по всичко изглежда, че ще продължи мача.

2:0 - Българинът изпита леки затруднения за първи път от началото на срещата, но затвърди пробива си

3:0 - НОВ ПРОБИВ! Димитров се пребори за гейма и се приближава до успеха в мача

4:0 - Хасковлията не спира да тормози съперника си

4:1 - Първи гейм във втория сет за Кареньо Буста

5:1 - Гришо се доближава до нови 200 точки за световната ранглиста

6:1 - ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ!