НА ЖИВО: Григор Димитров - Рафаел Надал

Следете с нас двубоя от 1/8-финалите в Монте Карло

Григор Димитров се изправя срещу Рафаел Надал в мач от 1/8-финалите на Мастърса в Монте Карло в опит да победи за втори път Краля на клея.

Това ще бъде 15-и двубой между тях, като най-добрият ни тенисист е спечелил само веднъж в 14-е им срещи - на твърди кортове в Пекин през 2016 г.

Носителят на 20 титли от Големия шлем е кошмар за Григор в Монте Карло, където го победи в полуфиналите през 2018 г. (2:0 сета) и в осминафиналите през 2019 г. (2:0 сета).

Победителят от този сблъсък ще срещне на 1/4-финалите Андрей Рубльов (Русия) или Роберто Баутиста Агут (Испания).

Следете срещата тук:

Втори сет

1:6, 1:6 ПРОБИВ! - Логичното се случи! Гейм, сет и мач за Надал!

1:6, 1:5 - Надал продължава да е непреодолим за Димитров;

1:6, 1:4 - Ас за българина и първи гейм за него във втория сет;

1:6, 0:4 - Непредизвиканите грешки в играта на Димитров продължават. Още един гейм за противника му;

1:6, 0:3 ПРОБИВ! - Още един гейм за Надал. Въпреки равенството в края, Григор не успя да запише част в своя полза, а преди да се оттегли за почивка, счупи от яд ракетата си;

1:6, 0:2 - Испанецът затвърждава пробива си без особени проблеми;

1:6, 0:1 ПРОБИВ! - Предимство за Надал и във втория сет.

Първи сет

1:6 - Въпреки колебанието в началото, испанецът успя да затвори частта.

1:5 - Първи гейм за Димитров. Той успя да удържи предимството си в тази част;

0:5 - И отново гейм на 0 за испанеца;

0:4 ПРОБИВ! - Още един пробив за Надал. Димитров така и не намира ключ да се противопостави на своя именит съперник;

0:3 - Испанецът затвърждава предимството си;

0:2 ПРОБИВ! - Въпреки че българинът поведе с 30:0, Рафа успя да осъществи пробив при първа възможност!;

0:1 - Надал повежда с гейм на 0.