Националите не пожалиха Египет в контрола преди световното

"Лъвовете" на Пламен Константинов се наложиха с 3:0

Мъжкият национален отбор по волейбол на България победи Египет в последна контрола, която бе достъпна за фенове, преди старта на световното първенство.

Проверката се игра в зала "Конгресна" във Варна, където "лъвовете" ще играят мачовете си от първата фаза на Мондиала.

Пламен Константинов започна контролата с Георги Сеганов, Тодор Скримов, Николай Учиков, Виктор Йосифов, Валентин Братоев, Николай Николов и либеро Теодор Салпаров.

Първият гейм бе изцяло под диктовката на българите и той завърши при 25:18.

Националите започнаха добре и втората част, но в края на гейма загубиха инициативата и допуснаха изравняване за 20:20. В крайна сметка "лъвовете" успяха да поведат с 2:0 след 26:24.

Третият гейм пък бе категорично български след като волейболистите поведоха с 6 точки в средата и не допуснаха изненада.

Мачовете на България от световното първенство започват на 9 септември, като първият съперник на "лъвовете" е Финландия.