Надал аут от Australian Open

Испанецът отпадна още в първия кръг

Шампионът от 2009 година Рафаел Надал беше елиминиран още в първия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под номер 5 в схемата испанец загуби от сънародника си Фернандо Вердаско с 6:7(6), 6:4, 6:3, 6:7(4), 2:6 след 4 часа и 41 минути игра, за да запише най-ранното си отпадане в Мелбърн. При предишните си осем участия той достигаше най-малко до четвърфинал.

Надал също така напуска толкова рано турнир от Големия шлем едва за втори път в кариерата си след "Уимбълдън" през 2013 година, когато за първи път претърпя поражение на старта.

Вердаско, полуфиналист от 2009 година, взе оспорвания първи сет с 8:6 точки в тайбрека.
Надал спечели следващите две части след ранни пробиви, а в четвъртия сет Вердаско пропиля аванс от 5:3, но все пак успя да изравни резултата след 7:4 точки в тайбрека.
Надал отново взе предимство в решаващата пета част. Той направи ранен пробив и поведе с 2:0, но до края съперникът му спечели шест поредни гейма, а с това и мача.
Вердаско пласира 20 аса и внушителните 90 печеливши удара, макар че направи и 91 непредизвикани грешки.

Във втория кръг Вердаско ще срещне Дуди Села от Израел, който се справи с германеца Бенямин Бекер с 6:1, 6:3, 2:6, 6:2.