Надал е на финал в Шанхай

Испанецът, който отстрани Григор Димитров, се справи и с Марин Чилич

Рафаел Надал, който отстрани Григор Димитров на четвъртфинал, се класира за решителната среща на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд от 5,9 милиона долара. Поставеният под номер 1 в схемата победи трудно със 7:5, 7:6(3) хърватина Марин Чилич, поставен под номер 4, за повече от два часа игра.

В 11-ия гейм на първата част лидерът в световната ранглиста постигна пробив за 6:5, след което сервира успешно, за да поведе в резултата.

Във втория сет двамата тенисисти размениха по два пробива, като се стигна до решителен тайбрек. В него Надал имаше преднина от 4:2 и след това победи в три от следващите общо четири разигравания.

31-годишният испански тенисист постигна 16-ата си поредна победа и ще участва на финал в Шанхай за първи път от 2009 година насам.

В мача за титлата Рафаел Надал ще се изправи срещу победителя от двубоя между шампиона от 2014 година Роджър Федерер и финалиста от 2013 година Хуан Мартин дел Потро.

В Шанхай Надал ще се опита да спечели седмата си титла през настоящия сезон.