Надал излезе краен победител в луд мач срещу Зверев

Испанецът постигна зрелищен обрат и на осминафинал в Мелбърн

Световният номер 24 Рафаел Надал победи представителя на Германия - Александър Зверев, в мач от третия кръг на Откритото първенство на Австралия, продължил почти 5 часа. Двамата изнесоха истински спектакъл пред публиката в Мелбърн, в който в крайна сметка триумфира испанецът след 4:6, 6:3, 5:7(5), 6:3, 6:2.

През първите два сета 19-годишният Зверев показа отлична игра, а Надал съумяваше да се противопостави и да остане в играта.

Най-зрелищен беше третият сет, в който настъпи и подобряване в играта на 30-годишния Надал. Той се реши в тайбрек, където по-добър беше германецът.

Бившият номер 1 обаче не се предаде и успя да изравни резултата след страхотни два гейма, а за това спомогна и здравословното състояние на неговия съперник, който поиска медицински таймаут заради болки в крака.

Така Надал продължава напред в борбата за втора титла от Мелбърн и общо 15-та от Големия шлем.

Но осминафинал той ще играе срещу победителя от мача между Гаел Монфис и Филип Колшрайбер.