Надал отново победи Медведев. Този път в Акапулко

Въпреки това руснакът ще бъде номер 1 в света от следващата седмица

Месец след онзи незабравим мач на финала на Откритото първенство на Австралия по тенис, Рафаел Надал отново победи Даниил Медведев! Той триумфира на полуфинала в Акапулко.

Този път на Матадора му трябваха не 5, а само 2 сета - 6:3, 6:3.

Надал достигна до финал след пробив в четвъртия гейм на първия сет и един в началото на втория. Въпреки че Медведев като че ли се "събуди" през втората част, победителят не му даде възможност да върне пробив и така записа пети успех в съперничеството между двамата.

На финала Надал ще се изправи срещу Камерън Нори, който победи с 6:4, 6:4 Стефанос Циципас.

Въпреки загубата Даниил Медведев ще оглави световната ранглиста по тенис от понеделник (28 февруари). Той ще изпревари Новак Джокович, който отпадна на четвъртфинал в Дубай. От 20 януари 2020 г. сърбинът беше първи в света. Той обаче не успя да защити точките си от Откритото първенство на Австралия, тъй като беше депортиран от страната.