Най-тежката загуба от 43 години: "Борусия" Мьонхенгладбах отстрани "Байерн" от турнира за Купата

Баварците записаха поражение с 0:5

"Байерн" Мюнхен допусна най-тежката си загуба от 43 години насам и отпадна от турнира за Купата на Германия. Баварците записаха поражение с 0:5 от "Борусия" Мьонхенгладбах на 1/16-финал.

Шампионът на Германия в последните 9 години разчиташе на всичките си големи звезди по време на мача. На скамейката липсваше единствено треньорът Юлиан Нагелсма, който е в изолация заради коронавирус.

Резултатът беше оформен от домакините до 57-ата минута на мача.

"Борусия" поведе чрез Куадио Коне още във втората минута, а до 21-ата резултатът вече беше 3:0 след два гола на Реми Бенсабаини. През второто полувреме Бреел Емболо също се разписа два пъти.

И през миналия сезон "Байерн" отпадна на този етап в турнира за Купата.

За последно през 1978 г. баварците допуснаха толкова тежка загуба. Тогава те паднаха то "Фортуна" Дюселдорф с 1:7.

За първи път от 2019 г. тимът допуска 5 гола в своята врата. Тогава "Байерн" загуби с 1:5 от "Айнтрахт", а треньорът Нико Ковач беше уволнен. Едва ли съдбата на Нагелсман ще е такава. Баварците няма да се борят за Купата, но са първи в класирането на Бундеслигата и в групата си в Шампионската лига, където имат 3 победи.