Нечуван скандал прекрати Суперкласикото на Южна Америка (ВИДЕО)

Напръскаха с лютив спрей играчите на Ривър на почивката

Дербито от Копа Либертадорес между Бока Хуниорс и Ривър Плейт бе прекратено на почивката след грандиозен скандал.

При опита си да излязат за второто полувреме играчите на отбора гост - Ривър са напръскани с лютив спрей, използван от полицията при масови безредици. Това се случва в надуваемия тунел, който води от съблекалнята към терена. Полицията смята, че спреят е вкаран във вентилационната система, която надува тунела.

Половината отбор на Ривър е получил обгаряния по тялото и лицето, а някои от играчите излизат на игрището с увредено зрение.

Срещата бе прекратена след повече от час заседания на самия терен, а междувременно фенове на Бока успяха да пробият оградата, отделяща ги от игрището.

На терена се появи президентът на Ривър Родолфо Д'Онофрио, а треньорът на Бока Родолфо Аруабарена съвсем изпусна нервите си и опита да се саморазправи с хора от щаба на съперника.

Всичко това се случи след като резултатът на почивката бе 0-0. Първият мач бе спечелен от Ривър плейт с 1-0. Очаква се КОНМЕБОЛ да присъди служебна победа на "Милионерите"

Вижте най-интересното от първото полувреме на мача и безпрецедентния скандал, който се разигра на почивката: