Неделев разнищи "Дунав" с хеттрик

"Ботев" Пловдив с първа победа от началото на сезона в шампионата

"Ботев" Пловдив победи "Дунав" с 3:1 като домакин в среща от втория кръг на родния футболен шампионат. Гостите поведоха чрез Георги Динков (22'), но "жълто-черните" стигнаха до обрат, а хеттрик направи капитанът Тодор Неделев (36', 62' и 86').

Домакините бяха по-активни в началните минути и владееха инициативата, но противно на развоя на събитията "Дунав" откри резултата в 22', когато защитникът Георги Динков засече центриране от корнер.

"Ботев" изравни в 36' чрез Неделев. Привлеченият това лято Тейлон се измъкна от защитата на "драконите" и подаде към капитана, който преодоля стража Макенджиев с удар от движение.

В края на полувремето оставеният непокрит Тейлон пропусна да се разпише на празна врата.

Все пак пловдивчани постигнаха обрат, когато отново Тейлон и Неделев комбинираха и националът реализира втория си гол в мача.

Четири минути преди края Неделев оформи своя хеттрик. До края "канарчетата" можеха запишат още по-изразителна победа, но пропуски направиха Антонио Вутов и резервата Крис Добрев.

Успехът е първи за "Ботев" от началото на сезона в шампионата, който пловдивчани започнаха с нулево равенство като гости на новака "Арда".

Стартови състави

"Ботев": Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Марко Перван, Тейлон Кореа

"Дунав": Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Илия Мунин, Михаил Милчев, Диян Димов, Иван Селеменев, Александър Исаевски, Самир Аясс, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов