"Нефтохимик" със солидна преднина преди реванша за оцеляване в елита

Костадин Хазуров отбеляза два гола за успеха срещу "Монтана"

"Нефтохимик" победи без особени затруднения "Монтана" с 3:1 в първия бараж за оцеляване в Първа професионална лига и по този начин взе добър аванс преди реванша край морето на 22 май.

С две попадения за гостите се отчете Костадин Хазуров, който освен това асистира за третия гол на своя тим. Почетното попадение за "сините" реализира Петър Атанасов в последните секунди на срещата.

"Нефтохимик" поведе в резултата в 16-ата минута, след като Хазуров се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Само четири минути по-късно играчите на Христо Янев удвоиха преднината си. Този път точен бе Владислав Романов, който бе изведен на чиста позиция от Хазуров.

В 55-ата минута Хазуров направи преднината на "Нефтохимик" класическа.

В последните секунди на мача отборът на "Монтана" стигна до почетно попадение. Негов автор бе Петър Атанасов.