"Нефтохимик" с чиста победа срещу "Марек" (ВИДЕО)

Бургазлии вече са 6-ти в класирането

Мъжкият отбор на "Нефтохимик 2010" победи "Марек" с 3:0 гейма в първия си домакински мач от втората половина на редовния сезон във волейболната Суперлига.

Пред пълните трибуни на зала "Младост" бургаският тим постигна 6-та победа от началото на сезона след убедителна игра и в трите гейма. Домакините спечелиха отделните части на 18, 19 и 13 точки.

Най-резултатен за успеха бе опитният Петър Христов, който се отличи със 17 точки. За гостите от Дупница 12 отбеляза угандиецът Окоелло Дауди. С победата "Нефтохимик" събра 18 точки и измести "Марек" от 6-тото място в класирането.

В друга среща от кръга лидерът "Монтана" загуби у дома с 1:3 гейма от втория ЦСКА, който съкрати изоставането си от първото място на 3 точки, с мач по-малко.