"Нефтохимик" спечели Суперкупата по волейбол (ВИДЕО)

Бургазлии победиха "Добруджа" с 3:2

В драматичен мач "Нефтохимик" победи "Добруджа" с 3:2 в първия у нас двубой за Суперкупата по волейбол.

Срещата започна с преимущество на “Нефтохимик”. Бургазлии водеха през целия първи гейм и закономерно записаха частта на своята сметка.

Волейболистите на "Добруджа" показаха съвсем друго лице във втория гейм. Подкрепяни от емоционална агитка от родния си град, те успяха да изравнят резултата.

Третата част беше най-оспорвана. “Добруджа” поведе след първите разигравания, но бургазлии наваксаха пасива и в края на гейма двата тима заиграха точка за точка. Все пак момчетата на Мирослав Живков поведоха след 33:31. “Нефтохимик” отговори моментално със силно начало на четвъртата част.

До края на гейма добруджанци не намериха противодействие на атаките на опитните противници и притежателят на Суперкупата беше определен след тайбрек.

Бургазлии взеха предимство в началото на решителната част. Резултатът вървеше точка за точка до 7:5. "Нефтохимик" задържа предимството си до края на мача и прибра във витрината си Суперкупата на България.