Неймар отново измъкна ПСЖ (ВИДЕО)

Шампионите се върнаха на върха в Лига 1

Неймар отново се превърна в герой за ПСЖ. Недолюбваният от феновете на тима бразилски нападател донесе успеха на парижани с 1:0 при гостуването на "Бордо" в мач от осмия кръг на Лига 1.

От завръщането си в игра за ПСЖ след контузия Неймар вече има три гола - и трите при победи с 1:0.

Така играчите на Томас Тухел отново заеха първото място в класирането. ПСЖ събра 18 точки и изпревари с две тима на "Нант", който по-рано изненадващо спечели с 1:0 при гостуването си на "Олимпик" Лион след автогол в 58-ата минута на Фернандо Марчал. Отборът на "Бордо" е пети с 12 точки.

Гостите вкараха топката във вратата на "Бордо" в 9-ата минута, но попадението на Курзава бе отменено поради засада. Парижани продължиха да натискат, а Идриса Гей и Неймар се отчетоха с пропуски.

С влизането в игра на Килиан Мбапе през второто полувреме, играта на ПСЖ в атака се разнообрази и това веднаха се отрази на целия тим. Възстановилият се от контузия френски национал постоянно тормозеше стража на "Бордо". В 70-ата минута Мбапе намери по перфектен начин Неймар и бразилецът се разписа за 1:0.

До края на срещата Мбапе пропусна още няколко добри възможности да увеличи предимството на шампионите.