Неудобният Рубльов елиминира Гришо в Пекин

Българинът отпадна още в първия кръг

Участието на Григор Димитров на турнира в Пекин приключи още в първия кръг. Руснакът Андрей Рубльов победи българина с 6:2, 7:5 след час и 16 минути игра.

Това бе четвърти двубой между двамата, като балансът вече е изравнен - по две победи.

21-годишният Рубльов контролираше събитията на корта през цялото време. Той поведе с пробив още в третия гейм на мача, след което направи втори брейк за 5:2 и спечели без особени проблеми първата част, като разчиташе най-вече на мощния си форхенд и стабилния сервис.

Рубльов започна с пробив втория сет. Димитров обаче успя да направи рибрейк в шестия гейм за 3:3. В 11-ия гейм българинът допусна нов пробив, който се оказа и решителен за изхода на двубоя. При 15:40 Гришо изкара волето от бекхенд в аут, веднага след това младият му съперник сервираше за мача и го спечели още с първия си мачбол.

Димитров завърши двубоя с 16 печеливши удара при 31 непредизвикани грешки, като направи и 7 аса. Рубльов вкара 13 уинъра и направи едва 15 непредизвикани грешки.

Миналата година бившият номер 3 в света стигна до втория кръг в Пекин, така че ще загуби точки за ранглистата.

Следващата седмица българинът ще участва на турнира от серията "Мастърс 1000" в Шанхай.