Нова грешна стъпка за Аржентина в квалификациите за световното

Меси и компания дори не отбелязаха гол за равенството 1:1 с Венецуела

Аржентина направи нова грешна стъпка в груповата фаза на квалификациите за световното първенство в Русия през 2018 г. "Гаучосите" допуснаха равенство 1:1 с последния в класирането Венецуела, като дори не успяха сами да отбележат попадение, а точката в актива им дойде след автогол.

Лео Меси, Анхел ди Мария, Мауро Икарди и Пауло Дибала бяха напълно безлични срещу ентусиастите от Венецуела, които поведоха в резултата с гол на Джон Мурийо в 50-ата минута след чудесна контраатака.

Четири минути по-късно резервата Маркос Акуня проби по лявото крило и прати топката в малкото наказателно поле, където защитникът на гостите Ралф Фелчър не се ориентира по най-добрия начин и си вкара автогол.

След кошмарното равенство с Венецуела Аржентина заема петата позиция в зона "Южна Америка", която праща на бараж срещу Нова Зеландия. Лионел Меси и съотборниците му имат 24 точки, с колкото е и съставът на Перу, който победи Еквадор с 2:1 като гост и излезе четвърти заради повечето си отбелязани голове.