Нова издънка за "Реал" и Зидан

Кралския клуб не победи "Леванте" в мач с 4 гола

"Реал" Мадрид направи нова грешна стъпка под ръководството на Зинедин Зидан през сезона и не успя да победи "Леванте" в среща от 22-ия кръг на испанското първенство.

Двата тима завършиха 2:2, а домакините от "Леванте" стигнаха до равенството в 89-ата минута, малко след като френският специалист реши да извади звездата си Кристиано Роналдо.

"Реал" стартира мача отлично и още в 11-ата минута поведе. Попадението беше дело на капитана си Серхио Рамос. Централният защитник засече топката след центриране на Тони Кроос.

Домакините обаче не се предадоха и малко преди края на първото полувреме изравниха. Автор на попадението стана Еманюел Боатенг.

Възпитаниците на Зидан пренесоха играта през второто полувреме почти изцяло пред вратата на "Леванте". Влезлият в 66-ата минута Иско, прати топката във вратата след асистенция на Бензема.

В 82-ата минута Кристиано Роналдо беше заменен от Марко Асенсио, а 7 по-късно резултатът беше изравнен. Пацини получи брилянтен пас от Жасон и сам срещу вратаря стреля към далечния ъгъл, Навас чукна топката, но въпреки това тя продължи пътя си към мрежата.

След равенството "Реал" е на 18 точки от лидера в Испания "Барселона".